התנהלות פיננסית משפחתית – תכנון וייעוץ מקיף לשיפור ההתנהלות הפיננסית בתא המשפחתי

התא המשפחתי שלכם חשוב לכם? שמעתם על התנהלות פיננסית משפחתית? אחד המרכיבים החשובים של תא משפחתי בריא הוא התנהלות כלכלית נכונה. התנהלות כזאת מובילה לחיסכון ארוך טווח ומונעת מינוסים, הפוגעים באיכות החיים, ומצמצמים את הצריכה היומיומית.

התנהלות פיננסית משפחתית

למרות שמשפחה היא 'רק' משפחה ולא עסק. בפועל, ההוצאות וההכנסות הן דינמיות, משתנות, ובעלות דפוסים חוזרים, שמאפשרים להשתמש במודלים מעולם הפיננסיים, כדי להועיל ולהבריא את הכלכלה המשפחתית. מה גם, שהתנהלות זו, יכולה להשפיע משמעותית, ולאפשר צמצום חובות וחיסכון משמעותי, שיכולים להוביל להשקעות מניבות, וכניסה למעגל החיובי והמרוויח.

תכנון וייעוץ מקיף של התא המשפחתי הפיננסי

השלב הראשון בכלכלה משפחתית נבונה, מתחיל כמובן בשלב האסטרטגיה והתכנון. בשלב זה, נערך מיפוי מחושב, הכולל את כל הנתונים המרכיבים את כלכלת המשפחה. החל מהכנסות והוצאות, ועד לצרכים משתנים של בני המשפחה, ולהוצאות משפחתיות תקופתיות או בלתי צפויות. בעזרת לקיחת כלל הנתונים בחשבון, ניתן להוביל לייעוץ משפחתי פיננסי נכון. תכנון כזה עונה על צרכי המשפחה, ומאפשר תוכנית פעולה מבריאה הניתנת ליישום.

התנהלות פיננסית משפחתית

שיפור ההתנהלות המשפחתית-כלכלית

על פי מחקרים, התנהלות פיננסית-משפחתית, היא חלק מענף התנהגותי לכל דבר. מסיבה זו, לאו דווקא צריך לחסוך בצרכים או להוביל להכנסה נוספת בעת תהליך ההבראה הפיננסית. בעיקר יש להתמקד בהרגלים, וליצור מצב אידיאלי, של בקרה שוטפת על כל המערך הכלכלי הביתי. בעזרת כלים התנהגותיים, תוכל המשפחה לקבל שליטה מלאה על תקציב המשפחה, ולחסוך אלפי עד מאות אלפי שקלים, רק על ידי כלי בחינה והתבוננות שמסוגלים לשנות את פני השטח הפיננסיים.

התנהלות פיננסית משפחתית

אף עסק לא יוכל לצמוח או להתפתח, ללא תוכנית ושיקוף, של אנשי מקצוע, רואי חשבון וכו'. ובמה שונה מכך הבית? בעולם התובעני של ימינו, ההוצאות רק הולכות וגדלות, וההכנסות לא ממש עומדות בקצב. כדי להגיע מנקודה של הישרדות כלכלית, לנקודה של חיסכון ושליטה כספית, לא חייבים דווקא לעבור שינוי של 360 מעלות בתחום הצריכה. לְמה כן נדרשים? לכלים מעולם המודעות הפיננסית, שמתרגמים את תשומת הלב והבקרה, לחיסכון כספי, שיכול להתבטא גם במאות אלפי שקלים!

תכנון וייעוץ מקיפים להתנהלות פיננסית משפחתית

כדי להגיע לחוסן פיננסי בתא המשפחתי, החשיבה צריכה להיות מערכתית. לא רק על פי היומיום השוטף, אלא גם לטווח הרחוק. כל משפחה כוללת בתוכה אירועים, כמו: בת מצווה, בר מצווה, חתונה וכו'. כדי שאירועים אילו יחגגו במזל טוב, מבלי לפגוע בעוגת התקציב המשפחתית, יש לתכנן את הכלכלה המשפחתית, מתוך מעטפת מקיפה, שלוקחת בחשבון את הנתונים הפיננסים, המשפחתיים והאישיים ויוצרת מהם תמהיל אופטימלי, שניתן למימוש וביצוע ומוביל לאיכות חיים, והימנעות מהישרדות כלכלית, שמונעת מלהיכנס למעגל הרווח, ומהווה עילה למתח ולחץ נפשי תובעני, כבד ומתמשך.

תוכן עניינים

רוצים להתייעץ?
לתאם פגישה אישית?
נשמח לעמוד לרשותכם.

בואו נקבע פגישה עוד היום.

03-376-3630

דילוג לתוכן