בחינת תיק פנסיוני לטווח קצר וארוך

פנסיה? זה עוד הרבה זמן... למה לבחון אותה כבר עכשיו? אז זהו. שמעטים הם אלו שיודעים, כי תיק פנסיוני הוא נכס לכל דבר. ביכולתו להניב השקעות, ולהוביל לרווחים בטווח הקצר והארוך. 

לאופי התיק הפנסיוני, ישנה השפעה מכרעת על העתיד הכלכלי שלאחר הפרישה. לעיתים רבות, גם על ההון הנצבר במהלך החיים שעד הפנסיה.

בחינת תיק פנסיוני

ככל שתוחלת החיים בעולם עולה, כך במקביל עולה גם ההשפעה על איכות החיים שלאחר גיל הפרישה. התיק הפנסיוני, היא תיק הון אפקטיבי לכל דבר. תיק זה מהווה קרן חיסכון משמעותית, שיכולה להיפדות בבוא העת, או אפילו להוביל למעגל רווחים, על ידי השקעת הכספים הצבורים ומקסום ההון הפנסיוני. כדי לבחור בערוץ הרווחי ביותר לבעל התיק הפנסיוני, נדרשת ירידה לפרטים, שקלול נתונים מקיף, והגדרת צרכים אישית, שההתיק הפנסיוני אמור לענות עליהם בהווה או בעתיד.

בחינת תיק פנסיוני לטווח הקצר

ישנם מרכיבים רבים של בחינת תיק פנסיוני לטווח הקצר. אחד הבולטים שבהם, הוא אחוז דמי הניהול שמופרשים לקרן, תמורת ניהול התיק הפנסיוני. לא תמיד ישנה הלימה, בין אחוז דמי הניהול, לבין תמורת התיק הפנסיוני. במקרים כאלו, כבר בטווח הקצר, אחזקת התיק הפנסיוני אינה משתלמת מספיק. במצב זה יש לחשב מסלול מחדש, כדי להוביל לתיק פנסיוני מניב, ששווה את תמורתו גם בהווה.

בחינת תיק פנסיוני

בחינת תיק פנסיוני על פי תרחישים אפשריים

איש אינו יודע מה ילד יום. ולמרות שקרן הפנסיה נועדה לגיל הפרישה, לעיתים, בתרחישים מסוימים, היא עלולה להיפדות אף קודם לגיל הפרישה. בעת פרישה מוקדמת לדוגמא, או חלילה נכות זמנית או מלאה. כדי לקחת את כלל הנתונים בחשבון, מבלי להתעלם מתרחישים שיכולים לצוץ ללא הודעה מוקדמת, תכנון פיננסי בריא, לוקח בחשבון את כלל הנתונים, ומוביל לתנאים מקסימליים, גם במקרה של מימוש התיק הפנסיוני, עוד לפני גיל הפרישה, בטווח הקצר.

בחינת תיק פנסיוני לטווח הארוך

בבחינת תיק פנסיוני לטווח הארוך, ישנו אלמנט השקעה ניכר, אשר אינו מתייחס לתיק הפנסיוני רק כחומר הוני נצבר, אלא גם כמשאב להשקעה המניבה תשואות ורווחים. בעזרת ביזור נכון של כספי התיק הפנסיוני, ניתן להשקיע את הכסף במקומות מניבים אשר צוברים תשואה משמעותית, כך שבעת הפנסיה, בנוסף לקרן הקיימת שנוצרה מן ההפקדות הפנסיוניות, ייהנה הפורש גם מן התשואות של השקעת התיק הפנסיוני, שיתווספו לקצבת הפנסיה ויגדילו אותה.

שילוב בלעדי בין בחינת תיק פנסיוני להווה ולעתיד כאחד

לעיתים, ההשקעה בתיק הפנסיוני לטווח הרחוק, סותרת את ההשקעה בתיק הפנסיוני לטווח הקצר, וכן להפך. אך כאשר בחינת התיק, לוקחת בחשבון את ההווה והעתיד כאחד. התוצאה האופטימלית של תיק הפנסיה, מאפשרת לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. כלומר לדאוג לעתיד הרחוק, מבלי לפגוע בהשקעה לטווח הקרוב, שנחוצה לא פחות.

תוכן עניינים

רוצים להתייעץ?
לתאם פגישה אישית?
נשמח לעמוד לרשותכם.

בואו נקבע פגישה עוד היום.

03-376-3630

דילוג לתוכן